Gelin Makyajı İçin 10 Tavsiye

admin / Blog / / 0 Comments

Makyaj bir sanat dalı bizce. Nasıl ki fotoğraf bizim işimiz ise makyaj da bu işin profesyonellerine bırakılmalı. Biz sadece bu yazımızda fotoğraflarda görmekten hoşlandığımız detayları sizlere derlemek istedik. Özellikle dış çekimler için naçizane makyaj tavsiyelerimiz:

 1. Makyajınızı saç şeklinizle paralel düşünün.

Saçlarınızın çekim günü nasıl olacağı makyajınızı da belirler. Doğal görünümlü saça abartı makyaj yapamazsınız. Ya da gergin bir topuz tercih ettiğinizde çok hafif makyaj, yarım kalmış gibi bir görünüm verecektir. Bu nedenle doğru saç, doğru makyaj tarzını yakalayın deriz.

 1. Gelin çiçeği ve gelin tacınıza göndermeler yapan makyajın tadından yenmez, bizden söylemesi.

Dış çekim fotoğraflarınızda gelin çiçeğiniz ve tacınız ve bu aksesuarların tarzı ile uyumlu olmanız da çok önemli. Örneğin mavi tonlarında gelin çiçeği tercih ettiyseniz çiçeğinize ufak göndermeler yapan makyaj tercihiniz olsun ki kadrajımızda harikalar yaratalım.

 1. Güzel bir makyaj için önce temizlik!

Bu adım ister inanın ister inanmayın bizim için çok önemli. Cildinize onca kat makyaj yapacaksanız mutlaka iyi bir cilt temizliği ile işe başlayın. Bu bizim için detay çekimlerinde oldukça gerekli bir ayrıntı.

 1. Doğal bir görünüme önem verin.

Makyajın çokluğuna ya da azlığına değil, gerçekten doğallığına hassasiyet gösterin deriz. Emin olun biz fotoğrafçılar gözlerinizin kaybolmamasını tercih ediyoruz…

 1. Sevgili gelinler dudak kalemi ile belirgin dudaklar hoş oluyor bizce.

Dudaklarınıza kullanacağınız rujun rengine tarzına karışamayız çünkü zevkler ve renkler tartışılmaz… Ama dudaklarınızı özellikle dudak kalemiyle belirginleştirin ki dudaklarınız fotoğraflarda dikkat çekici hale gelsin. Bu da önemli bir detay sevgili gelinler atlamayın bu ayrıntıyı…

 1. Özellikle allık kullanımını abartmayın.

Allık çok tatlı olmanızı sağlayan bir detay evet. Ancak biz abartı allık sürülmüş bir yüze yakın çekim yaptığımız zaman fotoğrafın büyüsünü bozmuş oluyoruz. Siz allığınızı ölçülü kullanın ki, biz de yakın çekimlerde ekstra güzel pozlar yakalayabilelim.

 1. Gözler kalbin aynasıdır.

Bu klişe sözü maddelerden biri yaptık kusura bakmayın ama gözlerinizin makyajı dış çekim de oldukça önemli. Gün ışığında gözlerinizin içi parlasın istiyoruz ve damatlara aşk dolu bakışlarınızı zoomlamak. Bu nedenle makyajınızı yapan kişiye özellikle belirtin isteriz: Gözler ön planda olsun.

 1. Takılarınızın makyajınız ile uyumuna önem verin.

Ne alaka demeyin, çok alaka. Takı detayı fotoğraflarda göze batabiliyor. Makyajınızın tarzı takılarınız ile uyumlu olmalı yoksa çekimlerde takılarınızı çıkarmanızı istiyoruz. Şaka şaka, takı özgürlüğünüze de müdahale edemeyiz. Bizim ki yine sadece tavsiye.

 1. Makyaj ürünlerinizin kalitesinden emin olun.

İşte en önemli maddelerden biri de bu. Makyajınız bozulmamalı. Çekimlerin bazen güneşte, bazen maalesef çok sıcakta, hatta bazı günler yağmurda bile yapıldığını düşünürsek bize bozulmayan akmayan vs. makyaj lazım. Bu konuda inatçıyız ama bilesiniz.

 1. Diyelim ki makyajınızı beğenmediniz, silin.

Öyle çok gelin gördük ki çekim günü kuaförden mutsuz çıkıyor, makyajını beğenmiyor. Bu durum da bizi üzüyor. O gelinliği keyifle giyiyorsunuz ve her anını özenle tasarladığınız düğününüzü önemsiyorsunuz. Lütfen makyajınızı da önemseyin. Beğenmediğiniz bir şey oldu mu, değiştirtin veya komple sildirin. Biz mutlu gelinler görmek istiyoruz.

 1. Bonus: Tırnaklarınızın da sadeliğinden yanayız.

Sadelik trendi her daim güncelliğini koruyor. Biz fotoğrafçılarında çoğu özellikle beyaz gelinliklerde sade ve bakımlı tırnakları beğeniyor.

Bir cevap yazın